1. 14.10. 2014

NOVA Plus: Víkend (cca od 22. minuty)

„Co vhozený kámen, to nějaká myšlenka, přání, víra. Samotný kostel bude vlastně postaven na příbězích lidí, kteří se na své pouti k tomuto místu dostanou.”

reportáž Milana Blažka


  1. 24.06. 2014

Křesťan Dnes

„Protože v Doupovských horách je stále dost ruin a stavebního materiálu ze zřícených staveb, dá se předpokládat, že nový kostel vyroste právě z těchto trosek. Zmizelé osídlení tak znovu symbolicky ožije v nové duchovní stavbě, kterou z trosek vystaví samotní poutníci.”

Zpráva v rubrice “Církev”


14. 06. 2014

Česká Televize: Studio 6 víkend

„Jak často se vám poštěstí, že se můžete podílet na výstavbě kostela? V případě toho ve vojenském újezdu Hradiště na karlovarsku máte jedinečnou možnost...”

Reportáž o chystané stavbě kostela. Rozhovor s jeho autorem, Mg.A. Jakubem Tejklem


12. 06. 2014

Karlovarský deník

Doupovské hory - u budoucího symbolu Hradiště se letos zavzpomíná na začátek první světové války.”

Zprávy v regionu; autor: Petr Toman


11. 06. 2014

Námět dokumentárního filmu o poutním kostele;

„Dokument chce nahlédnout na fenomén tohoto poutního kostela v širokém kontextu – na co navazuje, co přináší nového a jak mění armádu, vojáky, příchozí bývalé obyvatele i současné zájemce. Bude poutní kostel Sv. Michaela impulzem k obrodě místní společnosti a duchovních prožitků vojáků nebo upadne v zapomnění a bude naplněn pomocí armádních bagrů kameny z kamenolomu?”

Námět: Petr Mikšíček, produkce: DoKrajin, o.s.


  1. 27.8. 2012

Tiskové středisko České biskupské konference

„Základní kámen pochází ze zdiva kostela Nanebevzetí Panny Marie, který stál na horním konci náměstí zaniklého města Doupov. První písemná zmínka o kostelu pochází již z poloviny 14. století. Kostel byl v roce 1953 po vzniku vojenského výcvikového prostoru uzavřen a ponechán svému osudu, torzo budovy bylo definitivně strženo v roce 1973.”

Zpráva v rubrice “Z domova”, autor: Aleš Pištora


  1. 24.08. 2012

Proglas: Pohlednice

„Poutní kostel bude zasvěcen Sv. Michaelovi, jednomu ze tří archandělů. Ve zjevení svatého Jana je Michael líčen jako velitel vítězných nebeských vojsk v bitvě proti Satanovi a jeho silám temnot. Svatý Michael je patronem vojáků, výsadkářů a bezpečnostních sil. “

Zvuková pohlednice Jany Beránkové; hovoří tiskový mluvčí mMnisterstva obrany Jan Pejšek